Jerycho Młodych to niesamowity festiwal radości, modlitwy, rozwijania siebie i budowania wspólnoty!!!

Przyjechaliśmy do Pratulina  w piątek 31.05.2024r. jedni z nas drugi raz, inni po raz pierwszy.

Pierwszy dzień
Po przybyciu rozstawiliśmy namioty, a następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Bp Adam Bab (delegat KEP. ds. KSM-u), później kolacja, adoracja Najświętszego Sakramentu i koncert uwielbienia.


Drugi dzień
Sobotę na Jerychu rozpoczęliśmy wspólnie odmówioną jutrznią. Po modlitwie przyszedł czas na śniadanie i… warsztaty! Jedne z nich odbyły się wcześniej, bo w nocy – piętnastu śmiałków zdecydowało się na survivalową noc w lesie ( z naszej szkoły też były dziewczyny wśród tych śmiałków) . Mniej hardcorowe, aczkolwiek wciąż wymagające zajęcia odbyły się już w dzień – uczestnicy mogli sami zdecydować, jak spędzą ten czas, wybierali spośród licznych propozycji takich jak: modlitwa, rozwój talentów, logoterapia, florystyka, jazda konna, samoobrona, zumba, siatkówka, porozumienie bez przemocy, funkcjonowanie mediów czy improwizacja aktorska.
Przed sceną zebrała nas z powrotem Ania Bonk, która, zgodnie z hasłem przewodnim dzisiejszego dnia opowiedziała o pasjach i talentach. Po konferencji uczestniczyliśmy we mszy świętej pod przewodnictwem bp. Kazimierza Gurdy. Homilię natomiast wygłosił ks. Marcin Paś. Diecezjalny duszpasterz młodych z Gliwic skłaniał do zastanowienia się nad tym, jaki mamy obraz Boga i jak wygląda nasza relacja z Nim. Podkreślał, by nie bać się ryzykować, ale zaufać, że Bóg dopełni nasze braki, że we współpracy z nim możemy uczynić wiele dobra. Przypomniał też, że jedną z ważniejszych spraw w kontekście rozwoju wiary jest ciągłe szukanie Boga.
Do Pratulina dotarł także zawodnik Bogdanki LUK Lublin, Jakub Wachnik wraz z żoną, Magdaleną. Siatkarz dał świadectwo drogi, jaką pokonał – zarówno zawodowo, jak i w życiu osobistym. Choć w czasie świadectwa nad Pratulinem przeszła burza, młodzi nie zniechęcili się szkodami, które wyrządził deszcz i do późnej nocy bawili się pod sceną, najpierw na koncertach Arkadia i Michała Szczygła, a następnie podczas dyskoteki.