Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Następnie przeszliśmy do Zamku Królewskiego . Podziwialiśmy wnętrza budynku, który został zbudowany w stylu barokowo - klasycystycznym.
Następnie udaliśmy się na spacer po Rynku Starego Miasta. Odwiedziliśmy Katedrę św. Jana – miejsce pochówku słynnych Polaków i ważnych wydarzeń historycznych (m.in. zaprzysiężenie Konstytucji 3-maja).
Przeszliśmy na Plac Piłsudskiego, by tam zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza i zmianę warty. Następnie zwiedzaliśmy stolicę z okien autokaru: przejeżdżaliśmy Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu.
Udaliśmy się na zwiedzanie Łazienek Królewskich. Na wszystkich największe wrażenie zrobił Teatr na Wyspie, a w szczególności półkolista widownia, scena położona na sztucznej wyspie i rząd kamiennych rzeźb.