W dniach 24-27 kwietnia 2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce krajoznawczej do Wrocławia, Karkonoszy, Wałbrzycha i Świdnicy. Wycieczka była współfinansowana z funduszy MEiN w ramach programu - Poznaj Polskę.

Pierwszego dnia na trasie wycieczki był Wrocław, gdzie zwiedziliśmy: - zespół historycznego centrum – Stare Miasto; Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Muzeum Pana Tadeusza; Dolnośląski Szlak Pamięci „Rotmistrz Pilecki” oraz ZOO we Wrocławiu. Podczas trasy wycieczki przechodziliśmy również w okolicy Hali Stulecia, którą mogliśmy podziwiać z zewnątrz.

 Kolejnego dnia wycieczki wybraliśmy się z Karpacza na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę 1603 m n.p.m. Po drodze przechodziliśmy obok Kościoła Wang, zbudowanego na przełomie XII/XIII wieku w Norwegii i przeniesionego w 1842 roku do Karpacza. Trasa naszej górskiej wspinaczki przechodziła obok jeziora cyrkowego - Małego Stawu, schroniska PTTK Samotnia, Przełęczy pod Śnieżką, schroniska Dom Śląski by zakończyć się na szczycie Śnieżki.

Trzeciego dnia wycieczki zwiedziliśmy Park Miniatur w Kowarach i wybraliśmy się na wycieczkę górską ze Szklarskiej Poręby na Szrenicę 1362 m n.p.m. Podczas trasy wycieczki podziwialiśmy wodospad Szklarki i Wodospad Kamieńczyk.
Ostatniego dnia wycieczki zwiedziliśmy Zamek Piastów – Książ w Wałbrzychu, a następnie Ewangelicki Kościół Pokoju w Świdnicy wpisany na listę Światowego dziedzictwa ochrony kultury i przyrody UNESCO, wybudowany na mocy porozumień traktatu westfalskiego zawartego w 1648 roku i kończącego wojnę trzydziestoletnią. Jest to największa drewniana barokowa świątynia w Europie.