W poniedziałek 21 marca ponad 150 uczniów klas VIII szkół podstawowych miało okazję odwiedzić mury Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie. Uczestników z ogromną radością przywitał orzeł Ignaś — maskotka szkoły.


Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny od godziny 9.00 do 14.00 szkoła przy ulicy Piłsudskiego 45 w Żelechowie czekała na przyszłych kandydatów. Uczniowie szkół podstawowych mieli możliwość zapoznania się z placówką oraz jej ofertą edukacyjną.

ZSP Zakrzewski ma wiele atutów!

Plan imprezy zaproponowany przez organizatorów wyglądał ciekawie. Od godziny 9.00 zaproszonych gości witał dyrektor szkoły Jacek Mucha. Następnie zaprezentowano występ zespołu muzycznego i występy grupy tanecznej. Potem przedstawiono prezentację multimedialną o placówce, w trakcie której omówiono proponowane kierunki kształcenia. Podkreślono atuty szkoły , takie jak: wysoki poziom nauczania, potwierdzony corocznie wysokimi miejscami w Ogólnopolskim Rankingu Szkół, bardzo dobrze zdawane egzaminy maturalne i zawodowe oraz sukcesy w Olimpiadach Przedmiotowych. Na zakończenie oficjalnej części podzielono uczestników na grupy, które pod opieką nauczycieli zwiedzali szkołę.


Atrakcje i zwiedzanie szkoły

Uczniowie szkół podstawowych mogli zapoznać się szczegółowo z bazą placówki, jej wyposażeniem oraz wszystkimi zawodami kształconymi w szkole. Przez kilka godzin była możliwość zobaczenia jak działają pracownie przedmiotowe, sale językowe, świetlica , siłownia, biblioteka, sala gimnastyczna, boiska sportowe, sale komputerowe , Pracownia Zajęć Praktycznych oraz internat. Każdy zawód miał przygotowane swoje stanowisko, na którym nauczyciele i uczniowie prezentowali swoje kierunki kształcenia. Wśród wielu atrakcji tego spotkania znalazły się m.in. pokaz nowoczesnego sprzętu geodezyjnego, pokaz barmański, pyszności przygotowane przez uczniów technikum żywienia oraz prezentacja wydruków na drukarce 3D.

Kandydaci zdobyli wiedzę o zasadach przyjęcia do placówki i wymaganych dokumentach. Otrzymali informatory oraz terminarz elektronicznej rekrutacji która obowiązuje w placówce.

Szkoła zaprasza kandydatów oraz ich rodziców do odwiedzania szkoły w dogodnym dla nich terminie. Wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie szkoły www.zspzelechow.pl lub fb szkoły ZSP Żelechów