Kolejny sukces ZSP Żelechów –270 uczniów ZSP skorzysta z wyjazdów na Erasmusa do 2027r. Pojadą na praktyki zagraniczne, nauczą się i zobaczą więcej! Jedyne takie Technikum w Powiecie Garwolińskim.

 

 LOGO ZSP Żelechów Erasmus

Szkoła złożyła w 2020 roku wniosek o akredytację w programie Erasmus  w edycji 2020 na lata 2021-2027 w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe. Wniosek został oceniony pozytywnie i umieszczony na wysokim 73 miejscu na 563 złożone i 433 ocenione pozytywnie wnioski. Dzięki temu Szkoła znalazła się w elitarnej grupie szkół, które mają zagwarantowane regularne wyjazdy na praktyki zagraniczne dla swoich uczniów aż do 2027 roku. Również nauczyciele będą mieli możliwość dokształcania się poza granicami naszego kraju.

ZSP Żelechów od 2017 roku realizuje projekty w programie Erasmus+. Poza wynikającą z programu nauczania praktyką zawodową w zakładach pracy w Polsce uczniowie odbywają praktyki w zagranicznych zakładach pracy we Włoszech i Hiszpanii. Zdobywają nowe doświadczenia, uczą się języków i zwiedzają. Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy szkoły z partnerami tj. Volontarimini, Euromind, Universal Mobility SL oraz IMPACT Kowalczyk, a także konkretnymi osobami tj. koordynatorami tych instytucji:GianvitoPadula, Amelia Wójcik, Magdalena Adamczyk i Aldona Kowalczyk-Rębiś. Ze strony szkoły za realizację projektów odpowiada zespół w składzie Agnieszka Jędrych, Wioletta Majek, Hanna Szaniawska i koordynator całości Krystyna Wieczorkiewicz.

Szkoła ma wiele sukcesów na poziomie krajowym, a akredytacja w programie Erasmus jest kolejnym, obrazującym bogactwo oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

Wyniki akredytacji można zobaczyć pod tym linkiem:
https://erasmusplus.org.pl/wp-content/uploads/2021/02/komunikat_wyniki_Akredytacji_2020-VET.pdf