Głównym celem wyjazdów na Erasmusa są staże zawodowe w firmach zagranicznych. Równie ważne jest też zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. Podczas pobytu we Włoszech nasi uczniowie zwiedzili Rimini, Gradarę, San Leo, Florencję, Ravennę oraz San Marino. W wolnych chwilach wypoczywali na plaży nad Morzem Adriatyckim, nad które z hotelu mieli dosłownie kilkanaście kroków 
Opiekunami uczniów podczas dwutygodniowego pobytu w Rimini byli nauczyciele Wioletta Majek, Agnieszka Jędrych, Agnieszka Sztelmach i Elżbieta Zatyka.
Udział w stażach zawodowych za granicą daje naszym uczniom szansę rozwoju i nabywania nowych umiejętności. Podczas ostatniego wyjazdu uczniowie technikum hotelarstwa odbywali praktyki zawodowe w hotelu Canasta. Poznali jak wygląda system prowadzenia hotelu poza granicą. Mieli okazję zapoznania się z m. in. z systemem hotelowym rezerwacji gości hotelowych oraz system pracy portalu rezerwacji Booking.com od strony hotelu. Uczestniczyli w kursie parzenia pysznej, włoskiej kawy, a także szkolili się w kelnerstwie.
Uczniowie technikum żywienia bliżej poznali tradycyjną kuchnię włoską. M.in. nauczyli się jak zrobić tradycyjny sos pomidorowy i jak poprawnie zrobić sos carbonare. Poznali nowy sposób bicia mięsa, przepis na tiramisu bez alkoholu oraz robić po włosku pesto. Mogli obserwować jak wygląda praca na profesjonalnej kuchni włoskiej.
Uczniowie technikum informatycznego i technikum mechanicznego podczas stażu poznali podstawy projektowania 3D i pracy na oprogramowaniu do wykonywania tych, że druków. Poznali również podstawy programowania układów scalonych i podłączania do nich elementów. Budowali prototyp robota.
Uczniowie technikum ekonomicznego poznali różnych przedsiębiorców, którzy opowiadali o swojej działalności i związanymi z nią obowiązkami. Mieli również okazję poznać funkcjonowanie hotelu od strony biurowej. Praktyki odbywały się zdalnie
Wszyscy uczestnicy projektu uczyli się komunikowania w języku angielskim zawodowym. Również mogli ćwiczyć swój angielski w rozmowach prywatnych.
Według uczestników wyjazdu podejście opiekunów praktyk było niesamowite, pomimo barier i trudności językowych. Pomysł jak i sposób przeprowadzenia praktyk było dla uczniów ciekawym i nowym doświadczenie. Wyjazd na Erasmusa pozwolił również zintegrować się młodzieży.