Program Erasmus+ daje młodzieży możliwość udziału w bardzo ciekawych praktykach zawodowych. Równocześnie uczniowie mają szansę zwiedzić kraj, poznać kulturę, zwyczaje, sprawdzić regionalną kuchnię..........…

Podczas pobytu w Hiszpanii uczniowie poznali zabytki Sevilli, widzieli największą katedrę świata, dawny pałac królewski Alkazar, Park Marii Luizy, Złotą Wieżę…… , a nawet kąpali się w Oceanie Atlantyckim i wypoczywali na plaży w Matalascanas

Uczestnikami wyjazdu do Hiszpanii byli uczniowie klasy III i IV Technikum Geodezyjnego. Ich opiekunami panie Hanna Szaniawska i Krystyna Wieczorkiewicz.

Praktyki w Dronevision we współpracy z firmą Euromind były bardzo ciekawe i atrakcyjne dla uczniów 🙂

Opiekunem praktyk z ramienia firmy Dronevision był Esteban Guerrero Albacete. Nad całością czuwała pani Amelia Wójcik z Euromind. Była to praktyczna nauka sterowania i pilotażowania drona w otwartej przestrzeni .

Projekt i realizację misji fotogrametrycznej uczniowie wykonywali w celu zbierania danych do tworzenia map terenu przylegającego do działki Klub aeromodelarskiego w Utrerze, w celu zbadania rzeźby terenu pod przyszłą rozbudowę pasa startowego. Uczniowie dokonywali również analizy terenów w miejscowości Cantillana w celu wykonania pomiarów do uzyskania dopłat do przyszłych upraw, badanie pola drzew oliwnych i pomarańczowych w celu policzenia drzew i zbadania stanu ich zdrowia. Wykorzystano program fotogrametryczny (Agisoft Photoscan Pro) do prac geodezyjnych.