11 listopada 2020 r. świętowano w Żelechowie 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ze względu na obowiązujące przepisy sanitarne uroczystość miała ograniczony charakter.

Obchody rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w kościele parafialnym przez ks. prałata Eugeniusza Filipiuka – Proboszcza Parafii Żelechów i ks. prałata Kazimierza Stańczuka. W oprawę liturgiczną włączyli się przedstawiciele żelechowskiego samorządu.

Po Mszy św. zostały złożone wiązanki kwiatów pod tablicą Ludwika Pudło – przedwojennego Burmistrza Miasta Żelechowa i Prezesa OSP Żelechów, komendanta Polskiej Organizacji Wojskowej i żołnierza Armii Krajowej oraz pod pomnikiem Romualda Traugutta – ostatniego dyktatora Powstania Styczniowego, mieszkańca Żelechowa w latach 1845-1853.

Pod Pomnikiem Poległych i Pomordowanych w latach 1939-1945-56 uczestnicy uroczystości odśpiewali hymn państwowy, wpisując się w ogólnopolską akcję „Niepodległa do hymnu”. Następnie poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów.