24 września korzystając z pięknej, słonecznej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę rowerową do Okrzei i Woli Okrzejskiej śladami noblisty Henryka Sienkiewicza. Odwiedziliśmy kopiec usypany ku czci Henryka Sienkiewicza jeszcze przed II wojną światową, po drodze mijaliśmy cmentarz, na którym spoczywa matka wielkiego pisarza i stoi piękny nagrobek "Matka i syn" oraz parafialny kościół w Okrzei, w którym Henryk Sienkiewicz został ochrzczony.
Następnie pojechaliśmy do muzeum w Woli Okrzejskiej, gdzie urodził się Henryk Sienkiewicz. Po zwiedzeniu tego miejsca z przewodnikiem, czekało na nas ognisko z kiełbaskami. Posileni, naładowani energią i w dobrych humorach wróciliśmy do Żelechowa. Po krótkim odpoczynku, każdy wyruszył w drogę do swojego domu. Pokonaliśmy ok. 50 km. Wycieczka bardzo nam się podobała, a po drodze snuliśmy plany na następne ... . 🙂 To był bardzo cenny i miło spędzony czas.
Fotorelacja poniżej:
Ze sportowym pozdrowieniem - Agnieszka Wałachowska, wychowawczyni klasy pierwszej technikum hotelarstwa i technikum żywienia.