Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice oraz Nauczyciele i Wychowawcy

Zakończenie roku szkolnego było zawsze okazją, aby podziękować wszystkim za entuzjazm, zapał i poświęcenie w wykonywaniu swoich szkolnych obowiązków, w uroczysty sposób wyróżnić najlepiej uczących się Uczniów oraz pogratulować Ich Rodzicom. Niestety w tym roku ze względów bezpieczeństwa nie możemy się spotkać.

Dziś nadszedł czas podsumowań. To był wyjątkowy rok szkolny. Nigdy polska szkoła nie musiała zmierzyć się z taką sytuacją, że z dnia na dzień trzeba było zmienić formę nauczania na kształcenie zdalne. Przejście na system zdalnego nauczania było dużym wyzwaniem dla nas wszystkich, ale dzięki Waszej pracy, drodzy Uczniowie oraz pracy Waszych Nauczycieli i ogromnemu wsparciu Waszych Rodziców, udało nam się tego dokonać. Dziękuję za Wasz trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, w zdobywaniu nowych umiejętności, w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności oraz talentów, także w formie zdalnej.

Gratuluję wyników w nauce, zwycięstw w wielu konkursach, a także w zawodach sportowych. Gratuluję licznych występów wokalnych, angażowania się w pracę na rzecz szkoły i innych instytucji.

Jestem dumny z tego, że z wielkim zaangażowaniem i determinacją razem poradziliśmy sobie z nową rzeczywistością, że nauka zdalna w naszej szkole przebiegała sprawnie i bez większych problemów.

Dziękuję moim Nauczycielom, którzy odkrywali w Was talenty, motywowali do działania, zachęcali do wytężonej pracy, abyście byli coraz lepiej przygotowani do wyzwań , jakie niesie współczesny świat. Dziękuję za kreatywność i wykorzystywanie innych niż dotychczas metod pracy dydaktycznej i wychowawczej.

Dziękuję również Waszym Rodzicom, bo to Oni każdego dnia motywowali Was do nauki i stanowili dla Was wsparcie, dziękuję za dobrą współpracę ze szkołą.

Życzę wszystkim, aby wakacje były czasem dobrego, ale również bezpiecznego odpoczynku, nabierania siły do dalszej pracy oraz nauki.

Mam nadzieję, że 1 września będziemy mogli spotkać się wszyscy, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny.

Serdecznie pozdrawiam

Jacek Mucha

Dyrektor Szkoły