W dniach 22-23 listopada w Warszawie odbył się '' Ogólnopolski Konkurs Gastronomiczny Kuchnia Polska na Mazowszu 2019'' dla uczniów szkół gastronomicznych. Konkurs składał się z dwóch części: konkursu kulinarnego oraz kelnerskiego, który odbył się w piątek 22 listopada, natomiast w sobotę 23 listopada uczniowie uczestniczyli w warsztatach kulinarnych prowadzonych kucharzy. Nasza szkoła znalazła się wśród 12 szkół zakwalifikowanych do tegorocznego konkursu. Szkołę reprezentowali w konkursie kulinarnym Paweł Koryś kl II TŻ i Albert Mika kl IV TŻ , w konkursie kelnerskim - Helena Bellens kl IV TH wraz z opiekunem Elżbietą Zatyka. Wielkie podziękowania za pomoc w przygotowaniach do konkursu Paniom: Iwonie Jończyk, Agnieszce Sztelmach, Maj Dębińskiej, Urszuli Kruszewskiej, Hannie Szaniawskiej, Agnieszce Osińskiej i Sylwi Zatyka .

W tym roku, konkursowi przyświecała idea powrotu do historii polskich kulinariów chcąc uczcić 100 lecie odzyskania niepodległości.

W konkursie gastronomicznym zadaniem uczniów było przygotowanie zakąski gorącej z szyjek rakowych i twarożku, oraz danie główne, gdzie głównymi składnikami były przepiórka, kasza orkiszowa i cebula.

Organizatorzy:

Zespół Szkół Spożywczo-Gastronomicznych w Warszawie

Fundacja im. Hanny Szymanderskiej

Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika,

Szefowie Kuchni, Mistrzowie Kelnerscy i Absolwenci