W dniu 4 listopada w budynku Filharmonii Białostockiej odbył się finał krajowy konkursu „100 lat Polskiego Komitetu Olimpijskiego”.

Województwo mazowieckie reprezentowali w tym konkursie uczniowie  ZSP Żelechów , Artur Prusiński oraz Daniel Frąc , którzy w pierwszym etapie internetowym uzyskali najlepsze wyniki na całym Mazowszu. 

W finale pierwszy etap to test wiedzy, na podstawie którego do ścisłego finału kwalifikowało się 6 najlepszych zawodników, w którym znalazł się Artur Prusiński. Drugi etap to pytania indywidualne, skierowane do poszczególnych zawodników. Ten etap ukształtował końcową kwalifikację. Ostatecznie Artur uplasował się na 5 miejscu tracąc tylko 2 punkty do miejsca medalowego.

Organizatorem było Kuratorium Białostockie , które profesjonalnie przeprowadziło konkurs oraz pozyskało wielu sponsorów, którzy zafundowali bogate nagrody dla zwycięzców w postaci laptopów, tabletów i innych.

Opiekunem uczniów był nauczyciel wychowania fizycznego Tomasz Odziemczyk.